Tel. +48 58 661 84 14 | +48 600 386 162 | +48 698 766 189

Stomatologia estetyczna
i leczenie bruksizmu

Wybielanie zębów
Licówki porcelanowe i kompozytowe
Korony i mosty pełnoceramiczne,
cyrkonowe oraz na stopach metali

Bruksizm

Zobacz szczegółyUmów wizytę

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której przeprowadzamy wywiad, sprawdzamy stan jamy ustnej. Zdrowe zęby i dziąsła to warunek konieczny do wybielania.

Metody wybielania:

  1. system wybielania domowego, stosowany przez pacjenta w domu, pod kontrolą lekarza; w zależności od stężenia preparatu, wybielanie może być nocne lub dzienne; pierwszym etapem jest pobranie wycisków w celu wykonania indywidulanych szyn do wybielania; pacjent otrzymuje żel do wybielania i instrukcję, czas kuracji od 7 do 14 dni,
  2. metoda gabinetowa – z zastosowaniem lampy Beyond, jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii wykorzystującej zimne światło, które aktywuje żel wybielający przyspieszając efekt wybielania; czas zabiegu 30-60 minut,
  3. wybielanie zębów martwych – preparat wybielający aplikowany jest do środka zęba w zależności od przebarwienia na 2-4 wizytach w kilkudniowych odstępach.

Po wybielaniu należy unikać pokarmów i płynów barwiących minimum 2 dni, nie stosować past z fluorem.

Próchnica jest chorobą zakaźną, wywołaną przez mikroorganizmy próchnicotwórcze. Charakteryzuje się demineralizacją, odwapnieniem tkanek zęba, proteolizą podłoża organicznego. Bakterie, znajdujące się w płytce nazębnej, przekształcają dostarczane w pożywieniu cukry w kwasy, które wypłukują minerały ze szkliwa.

Stosujemy:

  • fluoryzację – zabieg, w czasie którego w szkliwo, w plamy próchnicowe wcieramy preparaty fluorowe, powodujące remineralizację szkliwa,
  • mechaniczne opracowanie zęba – czyli usunięcie próchnicy i wypełnienie zęba specjalnymi materiałami; efekt leczenia uzyskujemy dzięki zastosowaniu materiałów światłoutwardzalnych renomowanych firm, które umożliwiają uzyskanie dużej szczelności wypełnienia.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się również wypełnieniem zębów materiałami światłoutwardzalnymi objętych erozją szkliwa oraz zębiny, czyli ubytkiem tkanek, najczęściej w okolicy szyjki zęba, niepróchnicowego pochodzenia.

Licówki porcelanowe i kompozytowe

Licówki porcelanowe (ceramiczne) są to uzupełnienia pełnoceramiczne, odbudowujące licową powierzchnię zęba. Wykonywane są ze względów estetycznych, umożliwiają uzyskanie równych, o odpowiednim kolorze, naturalnej przezierności zębów. Są bardzo cienkie, delikatne (grubość od 0,4 mm), dlatego wymagają ustabilizowanych warunków zgryzowych.

WSKAZANIA:

  • zmiana koloru, kształtów zębów,
  • zęby z diastemą,
  • zęby starte.

Zęby z mocno zniszczoną tkanką zęba wymagają zaopatrzenia koroną.

Licówki kompozytowe są znacznie mniej trwałe od licówek ceramicznych. Jest to uzupełnienie zębów ze względów estetycznych. Polega na nałożeniu cienkiej warstwy kompozytu o najwyższych walorach estetycznych i trwałości na powierzchnię licową zęba.

Translate »